Rizikové životní pojištění

Vyplňte náš kontaktní formulář

Po odeslání formuláře Vás bude kontaktovat náš specialista.

Jméno: *
Příjmení: *
Telefon: *
Email:
Město: *
PSČ: *
Poznámka:

* Povinné položky

 

O rizikovém životním pojištění můžeme říci, že je jedním ze základních produktů v oblasti životního pojištění. Rizikové životní pojištění nám přináší jistotu, že možná tragická událost nebude pro naše blízké představovat další neštěstí v podobě finančních problémů.
 

Máte zájem o srovnání nejlepších životních pojištění na české trhu?


Kvalitní srovnání životního pojištění lze vytvořit po prvotní konzultaci, kde zjistíme vaše potřeby, připravíme pro vás nejlepší srovnání životního pojištění a vybereme to nejvhodnější právě pro vás. Domluvte si nezávaznou schůzku s odborníkem!

 

Srovnání životního pojištění

Rizikové životní pojištění - pojištění bez spoření


Rizikové životní pojištění je pojištění bez spoření, tzn., že zaplacené pojistné se použije ke krytí pojistného rizika. Pojistné částky jsou tedy u rizikového životního pojištění vyšší než u pojistek, které kombinují pojištění a spoření. Můžeme tak maximálně zabezpečit svou rodinu vysokou pojistnou částkou za relativně nízké pojistné.

 

Uzavření rizikového životního pojištění


Rizikové životní pojištění může být uzavřeno buď pro případ smrti anebo pro případ dožití, kdy pojistná částka je vyplacena v případě, kdy nastane ve smlouvě uvedená pojistná událost.
 

V rámci rizikového životního pojištění je však nutné brát v potaz, že si klient může sám určit, na jaké plnění bude pojistná částka pokryta. Toto je je smluvně dohodnuto, ale klient nemůže tuto částku dostat, pokud nedojde k danému pojistnému plnění.

 

Sjednaní životního ppojiště

 

Rizikové životní pojištění a jeho výhody

 

  • Výhodou rizikového životního pojištění je fakt, že také jako je tomu podobně u kapitálového
    či investičního životního pojištění, lze u rizikového životního pojištění přidat i další formy připojištění, které zvyšují
    ochranu daného pojištěného. Mohou to být např. připojištění proti úrazu, invaliditě či například proti vážným chorobám.
  • Při uzavírání rizikového životního pojištění si můžeme stanovit výši pojistné částky a dobu trvání rizikového životního pojištění. Je tedy nutné si uvědomit, jaké má rodina příjmy, jaká bude šíře pojistné ochrany a jaká je výše rodinných závazků, aby rodina byla skutečně schopna platit sjednanou částku na rizikovém životním pojištění.
  • Rizikové životní pojištění je bez spořící složky a proto platíte velmi nízké pojistné. Za malé pojistné, ve výši několika stokorun za měsíc, můžete být chráněni proti náhl milionovou pojistnou částkou.
  • Je možné rozdělit platbu běžného pojistného na pololetní, čtvrtletní či měsíční splátky.

 

     Rizikové životní pojištění v praxi


Jak už jsme zmínili, rizikové životní pojištění zajišťuje pouze pojistnou ochranu a nezhodnocuje vložené finanční prostředky. Tento produkt je vhodný pro ty, kteří jsou například jedinými živiteli rodiny a chtějí zabezpečit své blízké pro případ smrti. Také jej lze j použít k zajištění hypotéky či jiných úvěrových produktů. 

 

Chcete zaslat dotaz na životní pojištění

 

Chcete vědět více o kapitálovém životním pojištění?

 

Využijte zdarma našich služeb a domluvte si schůzku se specialistou na životní pojištění, který přesně vám na míru sestaví finanční plán životního pojištění a navrhne nejvhodnější řešení jak vám pomoci.
 

Spočítejte si, kolik získáte v rámci životního pojištění na životní pojištění kalkulačka nebo se podívejte se na životní pojištění srovnání, kde vám názorně ukážeme, které životní pojištění je pro vás to nejlepší.

 


TOPlist